Ortofotomapy to rastrowe obrazy powierzchni Ziemi powstałe w wyniku ortorektyfikacji fotogrametrycznego zdjęcia lotniczego lub zobrazowania satelitarnego. Wykonanie ich z użyciem bezzałogowych statków powietrznych umożliwia sporządzenie opracowań o wielkości piksela mniejszej niż 2cm. Dzięki temu jesteśmy w stanie przygotować dokładną dokumentację obszaru opracowania. Świadczymy usługi zarówno za pomocą dronów wirnikowych jak i płatowych. W ten sposób jesteśmy w stanie sprostać zamówieniom nie tylko małym, ale i wielkopowierzchniowym.
Numeryczny model terenu to punktowa reprezentacja wysokości terenu umożliwiająca uzyskanie wysokości w dowolnym miejscu opracowywanego obszaru. Tego rodzaju opracowanie fotogrametryczne stanowi niezwykle dokładne odwzorowanie ukształtowania powierzchni terenu.
Jednym z wielu zastosowań opracowań fotogrametrycznych jest możliwość wykonywania na nich różnego rodzaju pomiarów już w fazie post-processingu. Mówimy tutaj o obliczeniach mas, objętości, długości, a więc różnego rodzaju wymiarów i wartości opracowywanych obiektów. Jest to wyjątkowo przydatne gdyż przyspiesza proces pomiarów objętości np. mas ziemnych czy hałd kruszywa. Wyniki w ten sposób uzyskiwane są o wiele bardziej dokładne w stosunku do pomiaru tradycyjnego, a pomiar jest bezinwazyjny i minimalizuje ryzyko wystąpienia wypadku.
Chmura punktów jest jednym z efektów przetwarzania danych pozyskiwanych z nalotów fotogrametrycznych. Poprzez jej zagęszczanie oraz filtrowanie uzyskuje się bazę do pomiarów lub obliczeń, a także innych opracowań fotogrametrycznych. Chmury punktów to produkt pomagający w projektowniu przestrzennym poprzez wizualizację otoczenia obszaru opracowania. Ułatwia ocenę wzajemnej relacji, widoczności oraz faktyczny zasięg nie tylko obiektów stanowiących przedmiot pomiaru, ale również obiektów sąsiednich tj. budynków, infrastruktury, roślinności.
Fotogrametria pozwala na tworzenie modeli trójwymiarowych. Powstałe w ten sposób modele są odwzorowaniem rzeczywistych obiektów. Takiego rodzaju modele mogą przydać się w pracach projektowych, przebudowach, rekonstrukcjach oraz przy pracach związanych z planowaniem przestrzennym. Model trójwymiarowy pozwala na zapoznanie się z obiektem pomiaru w sposób najbardziej zbliżony do fizycznej obecności w terenie.
Pomiary wykonywane za pomocą bezzałogowych statków powietrznych są wsparciem nie tylko geodety, ale również innych uczestników procesu budowlanego. Śledzenie postępów robót czy dokumentacja zdjęciowa to niezwykła pomoc nie tylko dla kierownika budowy ale również dla inwestora. Zestawienie ortofotomapy z projektem pozwala sprawnie skontrolować poprawność usytuowania elementów infrastruktury budowlanej, a także dokonać obliczeń na podstawie których możliwe jest oszacowanie różnego rodzaju odstępstw.